Ξυδης
Πλαίσιο
ΒΙΛΛΙΑΣ Γ. - ΝΤΟΒΟΛΟΣ Ι. Ο.Ε
Ψητοπωλείο Παρθενών
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΣ ΜΟΛΑΩΝ ΠΑΚΙΩΝ
Ημιχρονο Sport
Χυμοί Λακωνίας
Λέσχη Σπάρτης Σύμμετρον
Ανούσος

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:


Ανακοίνωση

ΚΥΠΕΛΛΟ ΛΑΚΩΝΙΑΣ - ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ (18/8/2017 15:00)

Η κλήρωση της σειράς των αγώνων του 1ου γύρου του κυπέλλου ερασιτεχνικών ομάδων θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 28 Αυγούστου και ώρα 19:30 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Α.Ε.Κ. Ε.Π.Σ. Λακωνίας στον ¶γιο Ιωάννη.

Στο θεσμό του κυπέλλου δήλωσαν συμμετοχή 29 σωματεία (1 από την Γ΄ Εθνική κατηγορία, 11 από την Α΄ κατηγορία, 12 από την Α1΄ κατηγορία και 5 από την Β΄ κατηγορία).

Στον 1ο γύρο οι ομάδες εκτός του Αστέρα Βλαχιώτη χωρίστηκαν σε επτά (7) ομίλους ως εξής: Ένας όμιλος ο οποίος αποτελείται από τις πέντε (5) ομάδες της Β΄ κατηγορίας που δήλωσαν συμμετοχή. Πέντε όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων οι οποίοι αποτελούνται από δύο (2) ομάδες της Α΄ κατηγορίας και δύο (2) ομάδες της Α1΄ κατηγορίας ο καθένας. Ένας όμιλος των τριών (3) ομάδων ο οποίος αποτελείται από μία (1) ομάδα της Α΄ κατηγορίας και δύο (2) ομάδες της Α1΄ κατηγορίας.

Οι αναμετρήσεις μεταξύ των ομάδων θα διεξαχθούν σε μονή σειρά, και από κάθε όμιλο θα προκριθούν στο 2ο γύρο της διοργάνωσης οι δύο (2) πρώτες ομάδες της βαθμολογίας.

ΟΜΙΛΟΙ 1ΟΥ ΓΥΡΟΥ

1ος Όμιλος

2ος Όμιλος

3ος Όμιλος

4ος Όμιλος

Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ

ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥ

ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΟΥ

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ

Α.Ε. ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ

Α.Ο. ΚΡΟΚΕΩΝ

Α.Ο. ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΥΘΕΙΟΥ

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ

ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ

Α.Ο. ΔΑΦΝΙΟΥ

Α.Ο. ΜΥΡΤΕΑΣ

ΤΑΞΙΑΡΧΕΣ ΝΙΑΤΩΝ

       
       

5ος Όμιλος

6ος Όμιλος

7ος Όμιλος

 

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ

ΜΟΛΑΪΚΟΣ

ΥΑΚΙΝΘΟΣ ΒΑΦΕΙΟΥ

 

Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ

ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΤΑΫΓΕΤΟΣ

 

ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΙΚΩΝ

ΤΡΙΝΑΣΙΑΚΟΣ

 

Α.Ε.Δ.ΑΣΩΠΟΥ

 

Α.Ε.Δ. ΣΚΑΛΑΣ

 
   

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ

 

 

Ημερομηνίες αγώνων:

1ος - 6ος όμιλος :

1η αγωνιστική: 16,17/9 , 2η αγωνιστική: 23,24/9 , 3η αγωνιστική: 30/9,1/10.

7ος όμιλος :

1η αγωνιστική: 9,10/9 , 2η αγωνιστική: 16,17/9, 3η αγωνιστική: 20/9 , 4η αγωνιστική: 23,24/9, 5η αγωνιστική: 30/9,1/10.