Ταυγετος
Χυμοί Λακωνίας
Μαρκούτσος Πέτρος
Ημιχρονο Sport
Λέσχη Σπάρτης Σύμμετρον
ΒΙΛΛΙΑΣ Γ. - ΝΤΟΒΟΛΟΣ Ι. Ο.Ε
Δημάκος
Ψητοπωλείο Παρθενών
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΣ ΜΟΛΑΩΝ ΠΑΚΙΩΝ
Ανούσος
Πλαίσιο
Ξυδης

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:


Ανακοίνωση

ΚΥΠΕΛΛΟ ΛΑΚΩΝΙΑΣ (22/8/2018 15:00)

Η κλήρωση  του κυπέλλου ερασιτεχνικών ομάδων θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 27 Αυγούστου και ώρα 19:00 στα γραφεία της Ε.Π.Σ. (Δισκούρων 30, Σπάρτη)

Στο θεσμό του κυπέλλου δήλωσαν συμμετοχή 30 σωματεία (2 από την Γ΄ Εθνική κατηγορία, 12 από την Α΄ κατηγορία, 12 από την Α1΄ κατηγορία και 4 από την Β΄ κατηγορία).

Στον 1ο γύρο οι ομάδες εκτός του Αστέρα Βλαχιώτη και της Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου χωρίστηκαν σε επτά (7) ομίλους ως εξής: Ένας όμιλος ο οποίος αποτελείται από τις τέσσερις (4) ομάδες της Β΄ κατηγορίας που δήλωσαν συμμετοχή και έξι (6) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων οι οποίοι αποτελούνται από δύο (2) ομάδες της Α΄ κατηγορίας και δύο (2) ομάδες της Α1΄ κατηγορίας ο καθένας.

Οι αναμετρήσεις μεταξύ των ομάδων θα διεξαχθούν σε μονή σειρά, και από κάθε όμιλο θα προκριθούν στο 2ο γύρο της διοργάνωσης οι δύο (2) πρώτες ομάδες της βαθμολογίας.

ΟΜΙΛΟΙ 1ΟΥ ΓΥΡΟΥ

1ος Όμιλος

2ος Όμιλος

3ος Όμιλος

4ος Όμιλος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ

ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥ

ΑΜΥΚΛΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ.

Α.Ο. ΚΡΟΚΕΩΝ

Α.Ο. ΜΥΡΤΕΑΣ

Α.Ε. ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ

ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ

Α.Ο. ΔΑΦΝΙΟΥ

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ

Α.Ο. ΛΟΓΓΑΣΤΡΑΣ

Π.Α.Ο. ΚΟΚΚΙΝΟΡΑΧΗΣ

ΤΡΙΝΑΣΙΑΚΟΣ

ΤΑΞΙΑΡΧΕΣ ΝΙΑΤΩΝ

       
       

5ος Όμιλος

6ος Όμιλος

7ος Όμιλος

 

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ

ΜΟΛΑΪΚΟΣ

ΠΑΝΚΛΑΔΙΑΤΙΚΟΣ

 

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ

ΒΟΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΤΑΫΓΕΤΟΣ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ

 

ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΙΚΩΝ

ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ

 

ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΡΩΤΑ

Α.Ε.Δ. ΑΣΩΠΟΥ

Α.Ο. ΒΕΛΙΩΝ

 
   

 

 

 

Ημερομηνίες αγώνων:

1η αγωνιστική: 8,9/9 , 2η αγωνιστική: 15,16,/9 , 3η αγωνιστική: 22,23/9,

Στο 2ο γύρο προκρίνονται οι δύο (2) πρώτοι κάθε ομίλου (σύνολο 14) και μαζί με τις ομάδες μας της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας θα σχηματίσουν οκτώ (8) ζευγάρια που θα αγωνιστούν σε μονές αναμετρήσεις.

Στον 3ο γύρο (προημιτελικούς) προκρίνονται οι νικητές των ζευγαριών του 2ου γύρου και θα αγωνιστούν σε μονές αναμετρήσεις.

Στον 4ο γύρο (ημιτελικούς) προκρίνονται οι νικητές των ζευγαριών του 3ου γύρου και θα αναμετρηθούν σε διπλές αναμετρήσεις.

Στον τελικό της διοργάνωσης προκρίνονται οι νικητές των ημιτελικών.

Σε κάθε αναμέτρηση μεταξύ ομάδων που αγωνίζονται ομάδες από διαφρετικές κατηγορίες στο 2ο και 3ο γύρο της διργάνωσης, γηπεδούχος θα είναι η ομάδα της μικρότερης κατηγορίας.